ellistaylor925
ellistaylor925 ellistaylor925
  • 06-10-2021
  • Mathematics
contestada

Question 3
1 pts
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$32.05 for 15 gal
Question 4
1 pts

Question 3 1 pts Find the unit rate Round to the nearest hundredth if necessary 3205 for 15 gal Question 4 1 pts class=

Respuesta :

Smillat
Smillat Smillat
  • 06-10-2021

Answer:

$2.14 per gal.

Step-by-step explanation:

32.05/15 = 2.137 per gal

Answer Link

Otras preguntas

The captain of the leaking and battered ship refused to listen to the pleas of the passengers and most of the crew to turn back, slow down, or even to alter cou
How do you do this I have no idea
The transition of human societikesb from hunter-gathers to agricultural civilization came about because of the
Please help me,Thanks:)
How do you do this I have no idea
a group of hikers are 675 ft from the base of Guadalupe peak, which is 8749 ft tall. what is the angle of elevation when they look at the top of the peak? round
We haven't always had natural rights because
Which of these conditions should completely prevent the occurrence of natural selection in a population over time?
How do his words reflect in shakespeare's day??
Why do liquids flow? A. Liquid particles are wet. B. Liquid particles are smooth. C. Liquid particles are not fixed in place. D. Liquid pa