jtjjslater443 jtjjslater443
  • 07-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought four potted plants. Two of the plants cost $6.65, and the others cost $4 and $7.15. How much money did jasmine spend in all?

Respuesta :

yumahusky7 yumahusky7
  • 07-04-2021

Answer:

$24.45

Step-by-step explanation:

6.65 + 4 + 7.15 + 6.65 = 24.45

Answer Link

Otras preguntas

Refer to the Newsela article “Dying of Hunger: What Is a Famine?” What is the author’s viewpoint in the article? The author is concerned with an accurate and fa
Please help on this one question Which of the following is equivalent to (2a + a)(3b + 1)? Tip: Simplify the expression on the left first, and then use the dis
What are some facts about Mary Jackson
Suppose the Sun is 1.29025 X 108 km from Earth. The speed of light is 2.99792 x 108 m/s. How long does it take for its light to reach us? Answer in units of min
What is a thesis statement? And what is a claim
What does it mean to be Anorexic? Use in your own words.
Determine which function has a greater change of rate. Be sure to show work as well.
Need help with this please and please explain as well thank you
How does Squeaky's conversation with Gretchen in Paragraph 9 contribute to the story? It shows that Squeaky is confident in her running ability and isn't afrai
A tortoise and hare start from rest and have a race. As the race begins, both accelerate forward. The hare accelerates uniformly at a rate of 1 m/s2 for 4 secon